عیسی زارع پور روز جمعه سوم آذر ماه به مناسبت هفته بسیج  در نشست صمیمی با مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور با بیان اینکه امروز بسیجی کسی است که امید مردم را زنده نگه دارد، افزود: در برخی حوزه‌ها پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم و شما بسیجیان وظیفه روایتگری و جهاد تبیین پیشرفت‌ها و دستاورد‌های کشور را دارید و نیز وظیفه دارید همانند کسانی که برای پیشرفت کشور تلاش می‌کنند در این حوزه فعالیت کنید.

وی در ابتدای گزارش خود به فرآیند طراحی و پیشرفت شبکه ملی اطلاعات در سال‌های گذشته پرداخت و با اعلام اینکه اکنون این شبکه پیشرفت حدود ۶۴ درصدی دارد، تاکید کرد: شبکه ملی اطلاعات، شبکه‌ای پرسرعت، با کیفیت و امن در گستره ایران است که نیاز‌های مردم را در حوزه‌های مختلف پاسخگو می‌شود که در ابتدای این دولت پیشرفت آن ۲۳ درصد بود که در کمتر از ۲ سال به حدود ۶۴ درصد رسیده است.

وزیر ارتباطات به مشکلات و کمبود‌های زیرساخت ارتباطی نیز اشاره کرد و گفت: راه حل اساسی برای این مشکل، فیبرنوری منازل و کسب و کارهاست که با آماده کردن زیرساخت‌های آن، اجرای پروژه از یک سال گذشته آغاز شده و تاکنون نیز در ۱۰۰ شهر تکمیل و سرعت‌های تا ۹۰۰ مگابیت برثانیه نیز به مردم ارائه شده است.

وی افزود: برنامه داریم تا پایان سال ۱۴۰۴ تمام شهر‌های کشور را تحت پوشش این شبکه قرار دهیم و بر اساس برنامه هفتم توسعه نیز تا سال ۱۴۰۷ باید تمام ساختمان‌های کشور به فیبرنوری متصل شوند.

زارع پور به توسعه ارتباطات روستایی در ۵۵۰۰ روستا در دولت سیزدهم نیز اشاره کرد و گفت: برای ارائه سرویس‌های مختلف بر اساس فناوری اطلاعات به تمام مردم کشور به این ارتباطات نیاز داریم.

وی افزایش دو تا سه برابری ترافیک تولید داخل کشور را یکی دیگراز دستاورد‌های این دوره عنوان کرد و افزود: در این دولت با تبادل ترافیک داخلی ۶.۵ ترابیت برثانیه رکورد تولیدترافیک داخل شکسته شد.

وزیر ارتباطات با تشریح مدل‌های مختلف مدیریت فضای مجازی در کشور‌های دیگر تاکید کرد: اگر می‌خواهیم که مستعمره دیجیتال کشور‌های دیگر نباشیم باید سکو‌های خود را داشته باشیم، زیرا در آینده نزدیک این سکو‌ها هستند که کشور‌ها را مدیریت می‌کنند.

زارع پور در گزارشی نیز از آخرین وضعیت تحقق دولت هوشمند را تشریح و درباره پنجره واحد خدمات دولت هوشمند نیز گفت: هدف ما این است که مردم از طریق یک آیکون در گوشی‌های خود به صورت شبانه روزی و بدون ارائه هیچ مدرکی بتوانند از خدمات دولتی استفاده کنند و بر اساس برنامه هفتم توسعه همه دستگاه‌های عمومی و دولتی مکلف شده اند که تا پایان این برنامه صددرصد خدمات خود را به صورت هوشمند به مردم ارائه کنند.

این نشست با پرسش و پاسخ وزیر ارتباطات با دانشجویان پایان یافت.

source

توسط nastoor