جعفرزاده ایمن آبادی درباره رقابتی بودن فضای انتخابات مجلس گفت: هیأت های اجرایی منتقدین دولت آقای رئیسی را حذف کردند، دلیل این ادعا هم آن است که وقتی عملکرد نمایندگان ردصلاحیت شده را بررسی کنیم می بینیم در دوره یازدهم حداقل یک اقدام علیه دولت انجام دادند. آقای لارگانی نماینده اصولگرا است اما سر استیضاح وزیر صمت به او هشدار دادند و حالا ردصلاحیتش کردند؛ این نوع رویکردها در بررسی صلاحیت ها ظلم به نظام و انقلاب است.

وی افزود: هیأت های اجرایی مبنا و شاخص شان در بررسی صلاحیت ها آقای رئیسی بود نه نظام و انقلاب. این نوعی دیکتاتوری است که منتقدان را قبل از انتخابات حذف کنند، خوب بگذارند مردم رأی دهند که کدام طرف درست می گوید، امیدوارم شورای نگهبان ورود کند و در مقابل مهندسی انتخابات توسط وزارت کشور بایستد.

نماینده ردصلاحیت شده: گفتند سوال از وزیر کشور را کنار بگذار تا تایید صلاحیت شوی! /دولت به ۷۰ درصد کرسی های مجلس نیاز دارد

پیام خطرناک ردصلاحیت پزشکیان بعد از ۱۶ سال نمایندگی مجلس /مردم رای دهنده کجای این معادله‌اند؟

این فعال سیاسی اظهار کرد: شورای نگهبان تشکیل شده تا به پاسداری از قانون اساسی، به دولت ها اجازه ندهد تمامیت خواهی کنند. طبق قانون فرمانداری ها باید معتمدین مردمی را انتخاب کنند اما فرمانداری ها معتمدین را از ستاد انتخابات آقای رئیسی در سال ۱۴۰۰ انتخاب کردند که اکثرا مبنای نظرشان جمهوری اسلامی و حمایت از نظام نیست بلکه صرفا صیانت از دولت را در فکر و ذهن خود دارند یعنی آنکه دولت در مجلس دوازدهم هیچ مخالفی نداشته باشد.

جعفرزاده ادامه داد: فضای انتخابات پیش از اعلام نظر هیأت های اجرایی یخ بود حالا برفکی شد، این یخ را فقط شورای نگهبان می تواند بشکند. امیدواریم نامزدهایی که توسط هیأت های اجرایی فقط به دلیل آنکه منتقد دولت هستند، ردصلاحیت شدند؛ شورای نگهبان رأی هیأت های اجرایی را کنار بگذارد و جلوی انحصارطلبی دولت را بگیرد.

۲۷۲۱۸

source

توسط