استاندار آذربایجان غربی در آیین بهره‌برداری از پروژه خط انتقال آب از تصفیه خانه شماره یک به تصفیه خانه شماره دو ماکو گفت: یکی از مطالبات مردم در شهرستان‌های ماکو، شوط و بازرگان، تامین آب شرب مطمئن بود که علیرغم محدودیت‌ها و مشکلات در کمتر از یک سال اجرا و تامین شد.

محمدصادق معتمدیان با قدردانی از همکاری سازمان منطقه آزاد ماکو، و تلاش‌های شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی در اجرای این پروژه، افزود: با حفر چاه‌های مورد نیاز تا دهه فجر امسال، شاهد رفع مشکل مربوط به گل‌آلود بودن آب در مواقع بارندگی خواهیم بود.

وی تامین آب شرب و آبرسانی به مناطق شهری و روستایی را از اولویت‌های اصلی دولت سیزدهم در سطح کشور و استان عنوان کرد و یادآور شد: نهضت آبرسانی به شهر‌ها و روستا‌های آذربایجان‌غربی، با همکاری و مشارکت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در حال انجام بوده و با تفاهم‌نامه‌های امضا شده، منابعی از سوی دولت تامین خواهد شد تا روستا‌هایی که با ناپایداری آب شرب مواجه هستند، از آب پایدار برخوردار شوند.

استاندار آذربایجان‌غربی یکی از افتخارات دولت سیزدهم را اتمام آبرسانی به تمام مناطق استان دانسته و افزود: با همت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) این اراده دنبال شده و با تامین منابع مالی از سوی دولت، شاهد آبرسانی به ۶۰۰ روستای آذربایجان‌غربی در قالب طرح نهضت آبرسانی خواهیم بود.

معتمدیان همچنین اجرای شبکه‌های جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب را از دیگر مطالبات مردم ماکو عنوان کرده و اظهار داشت: منابع مالی این طرح از محل تبصره ۵۶ تأمین شده و قسط اول آن به زودی پرداخت و قسط دوم نیز در سال آینده پرداخت خواهد شد.

پروژه خط انتقال آب از تصفیه خانه شماره یک به تصفیه خانه شماره دو ماکو سال گذشته تعریف و در کمتر از یک سال اجرا و به مرحله بهره‌برداری رسید.

این پروژه با مشارکت سازمان منطقه آزاد ماکو، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی اجرا و شامل خط انتقال به طول ۷/۵ کیلومتر، احداث حوضچه شیرآلات، تقویت الکتروپمپ‌ها و تجهیز و راه اندازی بوده و برای اجرا و بهره برداری از این پروژه ۳۹۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

 

source

توسط nastoor