فرشاد متقی با اشاره به وجود ۱۲ تصفیه‌خانه فعال با تولید پساب ۷۰۰ لیتر بر ثانیه در شهرستان‌ها و شهر‌های مختلف چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: این تصفیه‌خانه‌ها دارای ظرفیت‌های مختلفی هستند که باتوجه به تصفیه فاضلاب‌های شهری به صورت مداوم، باتوجه به ثبت درخواست پساب در اختیار صنایع وهمچنین شهرداری‌های استان قرار می‌گیرد.

وی افزود: براساس تفاهم‌نامه منعقد شده با شرکت شهرک‌های صنعتی شهرکرد پارسال پساب در اختیار این شرکت قرار گرفته است.

متقی اضافه کرد: برای فولاد سفید دشت نیز از محل تصفیه‌خانه بروجن ۱۰۰ لیتر بر ثانیه پساب به فروش رسیده است، همچنین پساب در اختیار شهرداری شهرکرد به واسطه تهاتر انجام شده است.


بیشتر بخوانید


وی با اشاره به ساخت چهار تصفیه‌خانه فاضلاب شهری در استان، گفت: با افتتاح این تصفیه‌خانه‌ها امسال و سال آینده، پیش‌بینی می‌شود به طور متوسط ۱۰۰ لیتر بر ثانیه پساب تولیدی به منظور واگذاری به صنایع صورت گیرد.

متقی با اشاره به آمادگی شرکت آبفای استان در زمینه واگذاری پساب به صنایع، خاطرنشان کرد: طبق اعلام آمادگی این شرکت قرار است ۲۵۰ لیتر بر ثانیه پساب به صنایع واگذار شود، البته مناقصه آن هفته آینده انجام خواهد شد.

به گفته وی، استفاده از پساب موجب بازچرخانی آب و جلوگیری در استفاده از منابع آب زیرزمینی مهم‌ترین حسن استفاده از پساب است.

source

توسط nastoor