خودرو فرمول یک خودران Aspire رونمایی شد. این خودرو وزنی بسیار سبک معادل 600 کیلوگرم داشته و می‌تواند به سرعت 300 کیلومتر برساعت برسد.

خودرو فرمول یک خودران Aspire در نمایشگاه GITEX 2023 معرفی شد. این خودرو وزنی بسیار سیک دارد و می‌تواند تا 300 کیلومتر برساعت سرعت داشته باشد. بدنه Aspire از جنس بیوکامپوزیت ساخته شده که باعث می‌شود وزن این خودرو خودران نهایت تا 600 کیلوگرم برسد. این خودرو قرار است در مسابقات A2RL که سال آینده میلادی در ابوظبی آغاز خواهد شد، بکار گرفته شود.


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:


خودرو فرمول یک خودران Aspire معرفی شد

خودروی فرمول ۱ جدید شرکت ‌Aspire با استفاده از فناوری پیمایش خودران، به‌زودی در مسابقه A2RL شرکت خواهد کرد. این مسابقه ورزشی مبتنی بر خودروهای فرمول ۱ است که تنها شرکت‌کنندگان آن هوش‌های مصنوعی هستند و خبری از شرکت‌کنندگان انسانی نیست.

به گزارش منبع آگاه، خودروی فرمول ۱ SF23 از بدنه‌ای فوق‌سبک از جنس بیوکامپوزیت بهره می‌برد و تنها ۶۹۰ کیلوگرم وزن دارد. براساس بررسی‌ها نیز حداکثر سرعت آن به حدود ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. ترمزهای پیشرفته و قابلیت پیمایش خودران توسعه‌یافته از سایر قابلیت‌های کلیدی در این خودروی جذاب هستند.

خودرو فرمول یک خودران Aspire معرفی شدخودرو فرمول ۱ خودران Aspire که در رویداد جیتکس ۲۰۲۳ در معرض دید عموم قرار گرفته است، برای شرکت در بزرگ‌ترین مسابقه خودروهای خودران با نام A2RL آماده می‌شود. جایزه نهایی برنده این مسابقه به ۲.۲۵ میلیون دلار می‌رسد. مسابقه مذکور از ۱۰ تیم دانشگاهی و علمی مدعی در فناوری خودران تشکیل شده است.

مسابقه A2RL در تاریخ ۲۸ آوریل ۲۰۲۴ (۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳) در ابوظبی دبی برگزار می‌شود. نتایج این مسابقه هم برای طرفداران ورزش‌های مرتبط با اتومبیل‌رانی و هم برای دوستداران هوش مصنوعی از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چرا که آینده این مسابقات با خودروهای خودران را به تصویر می‌کشد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره خودرو فرمول یک خودران Aspire چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

.

منبع: دیجیاتو

source

توسط